Jak prowadzić spółkę z o.o.?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością stanowi najczęściej wybieraną formę prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Na jej założenie przedsiębiorcy decydują się przede wszystkim ze względu na niewielki kapitał zakładowy wymagany do jej utworzenia, ograniczoną odpowiedzialność wspólników za zobowiązania zaciągane przez spółkę, ale także dowolność celu prowadzenia pod nią działalności (oczywiście cel musi być zgodny z prawem).

Nasuwa się jednak pytanie jak prowadzić spółkę z o.o.? Przede wszystkim należy wiedzieć, że sprawy spółki z o.o. prowadzi jej Zarząd, on także ją reprezentuje. Oczywiście wspólnicy mogą zostać powołani do członkostwa w Zarządzie nie jest to jednak ich obowiązek. Najważniejsze kwestie poruszane są z kolei na Zgromadzeniu Wspólników, który jest organem uchwałodawczym.
Decyzje podjęte na Zgromadzeniu Wspólników są nadrzędne w stosunku do czynności pozostałych organów spółki. Uchwała stanowi bowiem wyraz woli wspólników dlatego bezwzględnie obowiązuje wszystkich członków poszczególnych organów w spółce.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments