Pełna księgowość dla małych firm

Czy pełna księgowość dla małych firm jest obowiązkiem? Małe firmy często zobowiązane są do prowadzenia księgowości uproszczonej. To wygodna opcja, która nie wymaga posiadania szerokiej wiedzy z zakresu obowiązującego prawa oraz szczegółowej ewidencji księgowej.

Kiedy mała firma musi prowadzić księgowość pełną? Rodzaj bardziej szczegółowej formy księgowości przeznaczony jest dla podmiotów, których przychody netto ze sprzedaży towarów, produktów i operacji finansowych przekroczyły równowartość 2 mln euro w przeliczeniu na złotówki po kursie średnim ogłoszonym przez NBP na pierwszy dzień roboczy października roku poprzedzającego rok, za który zacznie obowiązywać pełna księgowość.

Przekroczenie limitu zobowiązuje do prowadzenia ksiąg rachunkowych.

Często przedsiębiorcy muszą korzystać z pomocy specjalistów w zakresie wywiązywania się z obowiązków księgowych wynikających z księgowości pełnej. Nasze biuro rachunkowe oferuje solidną pomoc w zakresie księgowości, prawa oraz podatków. Wszystkich przedsiębiorców, którzy chcą zdecydować się na usługi biura rachunkowego zapraszamy do kontaktu.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments