Obsługa kadrowo płacowa

Obsługa kadrowo-płacowa w firmie odgrywa ogromną rolę. Aby jednak odpowiedzieć na pytanie dlaczego tak jest, konieczne jest określenie czym w zasadzie są dokumenty kadrowo-płacowe.

Jest to wszelka dokumentacja, która dotyczy zatrudnienia i przebiegu pracy danego pracownika. Należą do niej imienne karty wypłacanego wynagrodzenia i innych świadczeń związanych z wykonywaniem określonej pracy, a także karta ewidencji czasu pracy, ewidencja pracowników, którzy swoją pracę wykonują w szczególnych warunkach, karta ewidencji przydziału odzieży, obuwia roboczego oraz środków ochrony indywidualnej, wszelkie wnioski pracowników o udzielenie im czasu wolnego itp..

Na podstawie tych akt pracownikom będą przysługiwać należyte świadczenia socjalne, a w przyszłości również renta i emerytura. Mając to na uwadze, obsługę kadrowo-płacową zaleca się przekazać specjalistycznym jednostkom trudniącym się w tego typu usługach. W ramach ich działalności możemy liczyć na prowadzenie dokumentacji kadrowej, sporządzanie list płac, kart wynagrodzeń, wyliczanie comiesięcznych składek, sporządzanie deklaracji ZUS oraz PIT, raportów pracowniczych, doradztwo, prowadzenie ewidencji obowiązkowych badań lekarskich oraz wystawianie zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments