Prowadzenie księgowości samemu

Do zalet księgowości uproszczonej często zalicza się fakt, że możemy prowadzić ją samodzielnie. Wielu przedsiębiorców widzi w tym możliwość sporej oszczędności w związku z czym wszelkie rozliczenia wykonuje indywidualnie.

Wbrew pozorom taka decyzja może znacznie nas obciążyć, pogorszyć nasze relacje z Urzędem Skarbowym, jak również obarczyć nas dodatkowymi kosztami. Prowadzenie księgowości wymaga sporej wiedzy z zakresu przepisów prawa. Za wszelkie nieprawidłowości oraz nieterminowość zostaniemy obarczeni karą grzywny. Co więcej, zabiegowi temu musimy poświęcić sporą ilość czasu, którą w innym wypadku moglibyśmy spożytkować na rozwój naszej działalności oraz generowanie zysków.

Mając na uwadze te informacje prowadzenie księgowości, nawet tej uproszczonej warto powierzyć specjalistom, najlepiej biuru rachunkowemu, które w zamian za odpowiednią opłatę należycie zajmie się naszymi rozliczeniami, zagwarantuje nam pełne bezpieczeństwo w relacjach z fiskusem, a także całkowicie odciąży nas obowiązków księgowych.

Nasza firma oferuje profesjonalne usługi księgowe dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Serdecznie zapraszamy do kontaktu podczas którego przedstawimy wszelkie szczegóły!

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments