Outsourcing kadr i płac

Outsourcing stanowi korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorców. Jego zadaniem jest przede wszystkim obniżenie kosztów działalności oraz podniesienie jakości. Polega na zlecaniu pewnych zadań w przedsiębiorstwie wyspecjalizowanym w danym zakresie firmom. Można więc powiedzieć, że jest to korzystanie z zasobów zewnętrznych lub wyprowadzanie czynności przedsiębiorstwa na zewnątrz.

Outsourcing ma wiele rodzajów. Najczęściej dotyczy dziedzin takich jak: księgowość, prawo czy kadry i płace. Wartym rozważenie jest outsourcing kadr i płac. Prowadzenie tych zadań w przedsiębiorstwie wymaga od osoby zajmującej się tym dużej wiedzy oraz doświadczenia. Musi ona bowiem zając się wieloma obowiązkami ,do którym można zaliczyć np.:
– sporządzanie umów o pracę oraz umów cywilnoprawnych, łącznie z ich rozliczaniem,
– wykonywanie dokumentacji płacowej,
– prowadzenie akt osobowych pracowników,
– zgłaszanie pracowników do ZUS i prowadzenie z tego zakresu rozliczeń,

Dzięki outsourcingowi kadr i płac zadanie to może zostać zlecone wyspecjalizowanym w tym zakresie biurom, co stanowi dużą korzyść dla przedsiębiorcy. Pozwala zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nie trzeba zatrudniać nowych pracowników, ani samemu się tym zajmować. Dodatkowo pracownicy biur, którym zleca się te zadania są specjalistami w dziedzinie kadr i płac, co wpływa na wysoką jakość tej usługi.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments