Sporządzanie sprawozdania finansowego za 2020 rok

Sporządzanie sprawozdania finansowego za 2020 rok odbywać się będzie na nieco innych zasadach niż dokumenty sporządzone w ostatnich latach, nie mniej jednak obowiązek przygotowywania i wysyłania sprawozdań jest niezmienny dla każdej jednostki prowadzącej księgi rachunkowe.

Sporządzanie sprawozdania finansowego za 2020 rok musi jak zawsze zawierać podstawowe elementy w postaci bilansu, rachunku zysków i strat oraz informacji dodatkowej. Z uwagi na obowiązek sporządzania i wysyłania sprawozdań tylko i wyłącznie w formie elektronicznej, musi zawierać ono także podpis elektroniczny osoby składającej sprawozdanie oraz osoby przygotowującej.

Zgodnie z przepisami sprawozdanie finansowe sporządza się w ciągu 3 miesięcy od dnia bilansowego. Zasadniczo dniem bilansowym jest dzień zamknięcia ksiąg rachunkowych, czyli dzień kończący rok obrotowy. W ciągu 6 miesięcy od dnia bilansowego należy zatwierdzić sprawozdanie finansowe. Następnie w ciągu 15 dni powinno być ono przesłane do właściwego organu.

Termin na sporządzanie sprawozdania finansowego za 2020 rok został przedłużony o 3 miesiące dlatego przedsiębiorcy mają sporo czasu na rzetelne sporządzanie sprawozdań z działalności swoich jednostek. Warto jednak wywiązac się z tego obowiązku od razu.

Jeśli potrzebują Pastwo pomocy – zapraszamy do kontaktu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments