Zeznania podatkowe

Złożenie zeznań podatkowych może przerazić nie jednego przedsiębiorcę. Termin, forma i czas składania deklaracji podatkowych zaskoczyła nie jednego biznesmena. Wykonanie tego zadania spoczywa na każdym podatniku, który uzyskał jakikolwiek przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. W przypadku, kiedy podatnik nie otrzymał żadnego dochodu, jest on zwolniony ze składania deklaracji.

Rozliczając się z podatku, dokonujemy tego w Urzędzie Skarbowym. Mówiąc najprościej w zeznaniu podatkowym wpisujemy przychód, koszty uzyskania przychodów i dochód. Po dokonaniu właściwych obliczeń składamy je w odpowiednim urzędzie

Najbardziej popularnym zeznaniem podatkowym jest PIT-37. Obowiązuje on od wszelkich dochodów uzyskanych z różnych rodzajów umów takich jak: umowa o pracę, umowa zlecenie oraz świadczeń socjalnych, czyli: emerytur, rent, zasiłków przedemerytalnych. PIT powinny uzupełnić osoby, które otrzymały wynagrodzenie w ramach stypendiów i praw autorskich. Dodatkowym ułatwieniem dla podatników jest możliwość złożenia zeznania przez Internet „droga” elektroniczną. Jest to możliwe, gdy przedsiębiorca założy odpowiedni profil w portalu podatkowym Ministerstwa Finansów. Aby tego dokonać należy złożyć elektroniczny podpis.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat składanych zeznań podatkowych lub masz jakieś wątpliwości nie czekaj. Zadzwoń do nas, a na pewno Ci pomożemy.Zeznanie podatkowe należy składać do końca kwietnia.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments