Zawieszenie działalności firmy pomoc

Każda spółka prawa handlowego ma prawo do zawieszenia swojej działalności na okres od 30 dni do 24 miesięcy. Aby jednak było to możliwe spółka nie może zatrudniać pracowników. Jeżeli łączą ją stosunki pracy z jakimiś osobami niezbędne będzie ich wcześniejsze wyrejestrowanie z zachowaniem odpowiedniego okresu wypowiedzenia.

Zawieszenie działalności to idealne rozwiązanie jeżeli potrzebujemy przerwy podczas prowadzenia działalności, jednak nie chcemy jej zlikwidować. Na rozwiązanie to bardzo często decydują się osoby prowadzące działalność sezonową.

Podczas zawieszenia działalności przedsiębiorca nie musi opłacać składek na ubezpieczenia społeczne, sporządzać ani składać sprawozdań finansowych i deklaracji podatkowych. Ma także prawo korzystać z wielu ulg podatkowych oraz udogodnień finansowych.

Zawieszenia działalności firmy należy dokonać w Krajowym Rejestrze Sądowym. Wymaga to dopełnienia wielu formalności. Na szczęście niedogodności te można w bardzo łatwy sposób pominąć korzystając z usług specjalistów.

Nasza firma oferuje pomoc z zawieszeniu spółki. Dopełniamy wszelkie obowiązki pozwalając Państwu szybko i skutecznie przerwać działalność. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments