Zawieszenie działalności a VAT do przeniesienia

Każdy przedsiębiorca, który nie zatrudnia w swojej firmie pracowników na podstawie umowy o pracę może zawiesić działalność gospodarczą. Bez względu na powód, przez który wynikła taka decyzja właściciele przedsiębiorstw składają odpowiednie wnioski do Krajowego Rejestru Sądowego w celu wstrzymania czynności podmiotu gospodarczego. Zawieszenie działalności może trwać od 30 dni do 24 miesięcy i w czasie trwania wspólnicy zwolnieni są z opłacania składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne.

Aby jednak móc skorzystać z możliwości nie opłacania świadczeń, przedsiębiorca musi odpowiednio zgłosić zaistniałą sytuację do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Zawieszenie działalności a VAT do przeniesienia stanowi obowiązek, w przypadku, gdy właściciel firmy decyduje się w okresie czasowego zaprzestania działalności zrezygnować z nieobowiązkowych składek na ubezpieczenie. Aby móc skorzystać z obniżek i prawidłowo zawiesić firmę, bez problemów natury prawnej i formalnej, zapraszamy Państwa do kontaktu z naszymi ekspertami. Kompleksowo i profesjonalnie zajmiemy się procedurą zarówno rejestracji i zawieszenia działalności, a także proponujemy gotowe spółki z ograniczoną odpowiedzialnością na sprzedaż.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments