Zawieszanie działalności spółek z o.o.

Bardzo często spotykamy się tym, iż przedsiębiorcy nie chcąc już prowadzić swojej działalności, rozpoczynają proces ich likwidacji. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, iż istnieje takie rozwiązanie jak zawieszenie działalności spółek z o.o.. Opcja ta jest znacznie korzystniejsza, gdyż po upływie czasu zawieszenia, daje przedsiębiorcom możliwość kontynuacji prowadzenia działalności, bądź ostatecznej jej likwidacji.

Czy wiesz jak w Polsce w świetle prawa wygląda zawieszenie działalności spółek z o.o.?

Jak się okazuje możliwość taka przysługuje jedynie przedsiębiorcom, którzy nie zatrudniają pracowników. Okres zawieszenia może trwać od 30 dni (1 miesiąca) do 24 miesięcy. Przez cały okres zawieszenia działalności spółki z o.o. przedsiębiorca nie może prowadzić żadnych czynności w ramach działalności.

Zawieszenie działalności spółek z o.o. daje przedsiębiorcom możliwość zaprzestania opłacania składek na ubezpieczenie społeczne oraz zdrowotne, jak również składania deklaracji podatkowych oraz wpłacania zaliczek na podatek. Tym sposobem przez okres zawieszenia działalności wspólnik nie będzie opłacał za siebie składek ZUS, a z kolei spółka nie będzie zobowiązana do opłacania zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych.

Jesteś zainteresowany? Zatem zapraszamy do kontaktu!

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments