Wynagrodzenie osobowe i nieosobowe

Bardzo ważną rolę w firmie zatrudniającej pracowników odgrywa dział kadr i płac. Zajmuje się on wszystkimi aspektami związanymi z prowadzeniem ewidencji pracowników oraz ich rozliczaniem. Ważnym zadaniem działpersonalnego jest wypłata pracownikom wynagrodzenia za wykonywaną pracą.

Rodzaje wynagrodzeń wypłacanych pracownikom:
– wynagrodzenia osobowe: wynagrodzenia zasadnicze; dodatki za staż pracy, pracę w godzinach nadliczbowych, premie i nagrody; dodatki wyrównawcze; nagrody jubileuszowe; odprawy rentowe i emerytalne; ekwiwalenty pieniężne za nie wykorzystany urlop wypoczynkowy i inne; świadczenia o charakterze deputatowym; świadczenia odszkodowawcze,
– wynagrodzenia bezosobowe wypłacane: na podstawie umowy zlecenia lub umowy o dzieło; osobom fizycznym za udział w komisjach, zarządach spółek, jury w konkursach; na podstawie umowy cywilnoprawnej dodatkowe wynagrodzenia radców prawnych z tytułu zastępstwa w postępowaniu sądowym,
– honoraria wypłacane: artyście lub autorowi z tytułu korzystania z utworu lub artystycznego wykonywania; twórcom przez organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi; za opracowania naukowe i badawczo-rozwojowe.
Jeżeli poszukują Państwo informacji na temat prowadzenia działu personalnego firmy lub chcą Państwo zlecić jego obsługę biuru rachunkowemu – zapraszamy do kontaktu i współpracy.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments