Wady uproszczonej księgowości

Przedsiębiorcy w Polsce mogą rozliczać się na podstawie pełnej lub uproszczonej księgowości. Wybór rodzaju księgowości nie zależy jedynie od przedsiębiorcy. W określonych przypadkach obowiązkowe jest prowadzenie pełnej księgowości w formie ksiąg rachunkowych.

Uproszczona księgowość jest stosunkowo prosta i łatwa w prowadzeniu. Na jej zasadach mogą rozliczać się osoby fizyczne, spółki cywilne osób fizycznych, spółki jawne osób fizycznych oraz spółki partnerskie, u których przychody ze sprzedaży towarów i usług w poprzednim roku obrotowym nie przekroczyły określonego w przepisach limitu.

Największą wadą uproszczonej księgowości jest to, iż mogą z niej korzystać jedynie nieliczne podmioty. Przedsiębiorcy, którzy samodzielnie prowadzą księgowość w swojej firmie muszą bardzo często uaktualniać swoją wiedzę na temat obowiązujących przepisów oraz ponosi pełną odpowiedzialność za popełnione w ewidencji błędy. Wadą jest również brak możliwości przeprowadzania analiz ekonomicznych, gdyż uproszczona księgowość służy głównie do wyliczania wysokości zobowiązania podatkowego.

Oferujemy kompleksowe usługi z zakresu prowadzenia pełnej i uproszczonej księgowości. Osoby zainteresowane szczegółami naszej oferty, zapraszamy do kontaktu.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments