Sukcesja podatkowa

Sukcesja podatkowa jest następstwem prawnym polegającym na wejściu w prawa i obowiązki poprzednika prawnego. Ma ona miejsce, gdy podatnik przestaje istnieć jako podmiot prawny.

Przedmiotem sukcesji są prawa i obowiązki prawa podatkowego. Pojęcie to swoim zakresem obejmuje zarówno ustawy, które dotyczą podatków, opłaty i nieopodatkowane należności budżetowe.

Co ważne sukcesją nie jest nabycie tytułem pierwotnym na drodze np. zawłaszczenia rzeczy porzuconej. Mamy z nią do czynienia wyłącznie, gdy następca prawny wywodzi swoje prawa od poprzednika. Może ona zajść w przypadku dziedziczenia, nabycia spadku na skutek umowy, a także przekształcenia spółek handlowych oraz łączenia osób prawnych.

Jeżeli są Państwo zainteresowani przeprowadzeniem sukcesji w swojej firmie wówczas zachęcamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami. Chętnie wyjaśnimy wszystkie niejasności oraz odpowiemy na wszelkie pytania. Podczas sukcesji zajmiemy się wszelkimi formalnościami odciążając maksymalnie właściciela. Decydując się na nasze usługi mają Państwo pewność, że sukcesja zostanie przeprowadzona prawidłowo i szybko.

Nie zwlekaj zatem, zadzwoń i skorzystaj z naszej oferty już dziś!

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments