Sporządzenie bilansu spółki z o.o.

Bilans spółki z o.o. jest podstawowym sprawozdaniem finansowym jakie sporządzane jest na początku prowadzonej działalności gospodarczej oraz na koniec każdego roku obrotowego. Stanowi zestawienie wszystkich zasobów jakie posiada spółka w przekroju na część majątkową oraz część finansową. Podmiot gospodarczy prezentuje w bilansie wszystkie aktywa i pasywa, których ogólna wartość musi być równa w związku z jedną z zasad mówiącą o równowadze bilansowej.

Sporządzeniem bilansu obarczona jest nie tylko spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, taki obowiązek mają wszystkie jednostki gospodarcze, które rozliczają się na zasadach pełnej księgowości. Obok bilansu wyróżnić można kilka innych elementów, które wspólnie stanowią pełne, roczne sprawozdanie finansowe podmiotu prowadzącego działalność. Poprzez sporządzanie takich zestawień spółka prezentuje posiadany kapitał majątkowy i finansowy niezbędny do prawidłowego funkcjonowania na rynku. Wiele podmiotów jest zainteresowanych danymi jakie zawarte są w bilansie, dzięki nim mogą pozyskać wiele pożytecznych informacji na temat spółki.

Bilans spółki może zostać sporządzony przez eksperta z dziedziny rachunkowości, który posiadając odpowiednią wiedzę na temat kategorii księgowych będzie miał możliwość ich zestawienia w postaci aktywów i pasywów spółki.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments