Składanie sprawozdań finansowych

Przedsiębiorcy prowadzący księgowość pełną bez względu na to, czy są do tego prawnie zobowiązani, czy też dobrowolnie zdecydowali się na prowadzenie ksiąg rachunkowych, zobligowani są do sporządzania i wysyłania sprawozdań finansowych.

Aktualnie można wykonać to wyłącznie elektronicznie.

Korzystając z naszych usług będą mogli Państwo szybko, bezpiecznie i zgodnie z wymogami Ministerstwa Finansów dopełnić swoje obowiązki sprawozdawcze.

W ramach naszych usług oferujemy:
– sporządzenie jednostkowego i skonsolidowanego sprawozdania finansowego wraz z wszystkimi wymaganymi załącznikami i objaśnieniami
– wygenerowanie sprawozdania finansowego w formacie XML na podstawie dostarczonych danych
– przepisanie sprawozdania finansowego do odpowiedniego pliku XML
– weryfikację poprawności wygenerowanego sprawozdania finansowego pod względem zgodności z wymogami Ministerstwa Finansów
– pomoc w złożeniu sprawozdania finansowego w systemie elektronicznym KRS dla Polaków
– pomoc w złożeniu sprawozdania finansowego dla Obcokrajowców

Co ważne, aby wysłać sprawozdanie finansowe drogą elektroniczną konieczne jest zatwierdzenie go kwalifikowanym podpisem elektronicznym, w związku z czym każdy członek Zarządu zobowiązany jest do jego założenia.

UWAGA: w naszym biurze dokonają Państwo zakupu i aktywacji podpisu elektronicznego niezbędnego do złożenia sprawozdania.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami, którzy przedstawią szczegóły naszej oferty oraz odpowiedzą na wszelkie pytania z tego zakresu.