Reprezentacja przed Urzędem Skarbowym i ZUS

Posiadanie własnej, jednoosobowej firmy nakłada na przedsiębiorcę wiele obowiązków. Jednym z nich jest kontakt z Urzędem Skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Kontakt ten związany jest nie tylko na przekazywaniem deklaracji, ewentualnymi korektami i wyjaśnieniami, ale również innymi czynnościami. Nic dziwnego, że reprezentacja przed urzędami podatkowymi – jedna z usług biur rachunkowych lub kancelarii podatkowych – cieszy się taką popularnością.  
 
Najczęściej przedsiębiorcy korzystający z usługi reprezentacji przed Urzędem Skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oczekują: 
– reprezentacji w kwestiach związanych ze zwrotem VAT dla firm, 
– przygotowania odwołań od decyzji ZUS, US, 
– zastępstwa przed organami skarbowymi we wszystkich urzędowych kwestiach.  
 
Reprezentacja przed Urzędem Skarbowym i ZUS jest niezbędnym elementem w przypadku dobrze prowadzonego i rozwijającego się biznesu. Powierzenie tego obowiązku biuru rachunkowemu wiąże się z udzieleniem pełnomocnictwa w tym zakresie. Zaoszczędzony czas, poświęcony wcześniej na stanie w kolejkach, przedsiębiorca może przeznaczyć na bieżące sprawy firmy, które pozwolą np. powiększyć jej zasięg i zwiększyć tym samym zyski z działalności.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments