Rachunkowość sp. z o.o.

Rachunkowość pełna stosowana jest w jednostkach takich jak spółki handlowe, kapitałowe. Jedną z takich spółek jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Właśnie do wad tej spółki zaliczany jest obowiązek prowadzenia pełnej rachunkowości. Nie zawsze jest to wada. Prowadzenie pełnej rachunkowości oprócz tego że jest trudne, ma także swoje zalety. Umożliwia bieżącą kontrolę stanu finansowego oraz dopasowanie narzędzi tej metody do spółki, poprzez ustalenie własnej polityki rachunkowości.

Księgowość w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością prowadzi się za pomocą ksiąg rachunkowych. W ich skład wchodzą: dziennik w którym są rejestrowane zdarzenia gospodarcze w firmie, konta księgi główniej, konta księgi pomocniczej, zestawienie obrotów i sald księgi główniej, zestawienie sald kont pomocniczych oraz wykaz aktywów i pasywów.

Prowadzeniem rachunkowości w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością powinien zajmować się dobry księgowy lub biuro rachunkowe. Prowadzenie ksiąg rachunkowych jest trudną pracą, wymagającą zaangażowania i czasu. Jednostka może zlecić również to zadanie wyspecjalizowanym w tym biurom rachunkowym, co pozwoli jej na podniesienie jakości prowadzenia księgowości oraz zmniejszy koszty.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments