Prowadzenie uproszczonej księgowości wady

Firmowa księgowość może być prowadzona w formie pełnej lub uproszczonej. Uproszczoną księgowość mogą prowadzić osoby fizyczne, spółki jawne osób fizycznych, spółki cywilne osób fizycznych oraz spółki partnerskie, u których przychody ze sprzedaży towarów lub usług nie przekraczają określonej w przepisach kwoty. W przypadku, gdy przychody przedsiębiorstwa przekraczają tę kwotę, podmioty te zobowiązane są do prowadzenia pełnej księgowości.

Uproszczona księgowość jest stosunkowo łatwa i tania w prowadzeniu. Przedsiębiorcy sami mogą zająć się obsługą księgową swojej firmy. Uproszczona księgowość służy przede wszystkim do wyliczenia wysokości podatku do zapłaty, poza tym nie pokazuje nic innego, co jest jej wadą. Przedsiębiorca nie wie, gdzie ulokowane są jego pieniądze, a w przypadku gdy samodzielnie prowadzi księgowość ponosi pełną odpowiedzialność prawną za popełnione w ewidencji błędy. Prowadzenie księgowości w firmie najlepiej powierzyć w ręce osób, które zajmują się tym na co dzień.

Oferujemy Państwu kompleksowe usługi księgowe dopasowane do indywidualnych potrzeb. Zajmujemy się prowadzeniem pełnej, jak i uproszczonej księgowości. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami!

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments