Prowadzenie rejestrów VAT

Przedsiębiorcy zarejestrowani jako czynni podatnicy podatku od towarów i usług są zobowiązani do prowadzenia właściwej ewidencji w celu rozliczenia VAT. Ważne jest, aby pamiętać, że nie wszystkie transakcje, które zostały zakupione do naszej firmy, dotyczą towarów, czy materiałów, udokumentowane fakturami muszą zostać ujęte w rejestrze VAT.

Ogólnie rzecz mówiąc, rejestr VAT prowadzi się w celu rozliczenia podatku od towarów i usług, który umożliwia prawidłowe sporządzenie deklaracji VAT. Dokumenty przy prowadzeniu rejestru powinny zawierać przede wszystkim: dane podmiotu, podstawę opodatkowania, wysokość podatku należnego i jego ewentualnego obniżenia, kwotę podatku, która podlega wpłacie do urzędu skarbowego, oraz dodatkowe informacje, które mają służyć prawidłowemu opracowaniu deklaracji podatkowej. Zastanawiasz się jakich wydatków nie obejmuje rejestr VAR?
Zgonie z obowiązującymi przepisami, nie trzeba ewidencjonować zakupów związanych:
z czynnościami zwolnionymi,
z czynnościami nieopodatkowanymi,
z czynnościami, od których nie przysługuje prawo od odliczenia podatku naliczonego.

Dokonywanie rejestru VAT jest procesem skomplikowany i czasochłonnym. Jeśli to zadanie dla Ciebie jest zbyt trudne, skontaktuj się z naszymi fachowcami w tej dziedzinie.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments