Prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów

Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność, która spada na przedsiębiorcę. Jego lista zadań stale się powiększa. Musi on pamiętać o wielu nowych obowiązkach. Jednym z najważniejszych jest prowadzenie ewidencji wydatków i przychodów.

Prowadzenie księgowości w firmie może odbywać się na dwa różne sposoby:

– prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów,
– prowadzenie ksiąg rachunkowych.

Pierwsza z wyżej wymienionych form to tak zwana uproszczona księgowość. Jest ona używana przeważnie w małych przedsiębiorstwach. To prosty oraz tani sposób. Należy jedynie być systematycznym w zapisach. Często przedsiębiorcy aby zaoszczędzić pieniądze decydują się na samodzielnie prowadzoną księgowość. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy mają czas i cierpliwość.

Pełna księgowość jest to o wiele trudniejszy proces, który wymaga już poświęcenia dużej ilości czasu. Wymaga zapisów wszystkich transakcji jakie zostały przeprowadzone w firmie. Dotyczy to także tych bezgotówkowych operacji. Zaletą tego sposobu jest fakt, że ukazuje pełną sytuację finansową w przedsiębiorstwie. Dzięki temu można dostrzec błędy jakie zostały popełnione w przeszłości oraz uniknąć ich w przyszłości.

Nasza firma pomaga w prowadzeniu obu form księgowości. Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z pełną ofertą.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments