Prowadzenie kadr

Prowadzenie kadr w każdym przedsiębiorstwie jest istotna sprawą. Najczęściej w małych firmach jest to zadanie właścicieli, a nieco większych księgowa. Często przedsiębiorcy decydują się na skorzystanie z biur rachunkowych proponujących usługi prowadzenia polityki kadrowo- płacowej firmy.

Osoba lub instytucja odpowiedzialna za prowadzenie kadr, zajmuje się sprawami związanymi z:
– polityką zatrudnienia w firmie, w której skład wchodzi miedzy innymi sporządzanie dokumentacji związanej z nawiązywaniem i rozwiązywaniem stosunku pracy. W tym zakresie znajduje się także, obowiązek prowadzenie akt osobowych pracowników, gdzie zbierane są dokumenty każdego pracownika związane z ubieganiem, rozpoczęciem, przebiegiem i zakończeniem stosunku pracy.
– wynagrodzeniami, osoba odpowiedzialna za prowadzenie kadr i płac zajmuje się sporządzaniem list płac i innych dokumentów, dotyczących wynagrodzeń pracowników, oraz wyliczaniem zaliczek na podatek dochodowy lub składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne.

Prowadzenie kadr i polityki płacowej w każdej firmie, warto powierzyć w dobre ręce. Z tego też powodu wybór biura rachunkowego będzie najlepszy. Pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy, oraz umożliwi właścicielom w skupieniu się na podstawowej działalności swojego przedsiębiorstwa.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments