Podatki w firmie

Osoby, które myślą nad założeniem własnej firmy muszą wziąć pod uwagę konieczność płacenia różnorodnych podatków. Mogą one występować nawet wtedy, gdy działalność gospodarcza nie przynosi zysku.

Każdy przedsiębiorca jest zobowiązany do zapłacenia podatku dochodowego PIT (od osób fizycznych) lub CIT (od osób prawnych) za osiągnięte przychody. Właściciel firmy płaci podatek od nieruchomości, w przypadku gdy wykorzystuje je do celów związanych z prowadzeniem działalności. Przedsiębiorca może także płacić podatek od środków transportu oraz podatek od towarów i usług – VAT.

Dla przedsiębiorców obowiązkiem jest prowadzenie spraw podatkowych, co może niekorzystnie wpłynąć na rozwój firmy, gdyż muszą oni skupić uwagę na przepisach. Dobrym rozwiązaniem będzie zlecenie tego ciężaru firmie zewnętrznej. Zachęcamy Państwa do korzystania z naszych usług. Proponujemy optymalizację podatkową, doradztwo podatkowe, jak i prawne oraz wypełnianie niezbędnych dokumentów. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami!

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments