Pelna księgowość na czym polega?

Prowadzenie księgowości jest obowiązkiem każdego przedsiębiorcy. Przedsiębiorcy mogą prowadzić księgowość w formie pełnej lub uproszczonej.

Pełna księgowość prowadzona jest w postaci ksiąg rachunkowych. Jest to skomplikowany i rozbudowany system ewidencji każdej operacji gospodarczej mającej miejsce w przedsiębiorstwie. Prowadzić ją mogą jedynie osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje. Do prowadzenia pełnej księgowości zobowiązane są przedsiębiorstwa, które osiągają przychody ze sprzedaży powyżej określonego w przepisach limitu oraz spółki kapitałowe – spółka akcyjna oraz spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Prowadzenie pełnej księgowości posiada wiele zalet. Dzięki niej przedsiębiorca ma pełny obraz na sytuację finansową swojej firmy – wie gdzie ulokowane są jego pieniądze.

Pełna księgowość polega na:
-ewidencji przychodów i kosztów,
-ewidencji majątku i źródeł jego finansowania,
-inwentaryzacji majątku i zobowiązań,
-sporządzaniu sprawozdań.

Szukają Państwo profesjonalnego biura rachunkowego? Zapraszamy do skorzystania z naszych usług – posiadamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu księgowości małych firm jak i dużych przedsiębiorstw. Zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments