Obsługa rachunkowa

Wpływ właściwie prowadzonej obsługi rachunkowej na działalność firmy jest ogromny, ponieważ dotyczy ona bardzo ważnej kwestii, jaką jest księgowość. To jak profesjonalnie jest prowadzona wpływa na dostarczane kierownictwu informacji o stanie finansowym jednostki, a więc i na podejmowanie dobrych decyzji gospodarczych.

Obsługa rachunkowa obejmuje wiele czynności, które w głównej mierze zależą od rodzaju prowadzonej księgowości. Im metoda jest prostsza tym mniejsze są obowiązki, a co się z tym wiąże koszty. Jednak w przypadku wielu firm prowadzenie rachunkowości musi odbywać się za pomocą księgi rachunkowej czyli tzw. „pełną metodą rachunkowości”. Ponieważ jest ona bardzo rozbudowana, osoba zajmująca się jej prowadzeniem ma również bardzo dużo obowiązków, a więc i koszty obsługi rachunkowej wzrastają. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem dla przedsiębiorców staje się outsourcing księgowy.

Outsourcing jest to inaczej korzystanie z usług firm zewnętrznych. Pełni dwie podstawowe funkcje. Ma zmniejszać koszty ponoszone przez przedsiębiorstwa, w związku z prowadzoną działalnością oraz znacznie polepszyć jakość obsługi firm. Ich realizacja jest możliwa, dzięki specjalizacji danej firmy w jednej dziedzinie.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments