Obsługa rachunkowa spółki komandytowo-akcyjne

W zależności od formy prawnej przedsiębiorstwa w jakiej prowadzona jest działalność gospodarcza, istnieją odmienne zasady, dotyczące prowadzenia księgowości. W firmach działających w najprostszych formach jak: spółka jawna, partnerska czy cywilna, dopuszcza się możliwość prowadzenia księgowości za pomocą uproszczonych metod. Możliwość ta trwa tylko do czasu, gdy roczne przychody spółek przekroczą limit prowadzenia księgi rachunkowej.

Pozostałe formy spółek, w tym również spółka komandytowo-akcyjna zobowiązana jest do prowadzenia księgowości w formie pełnej. Obowiązek ten powoduje, że prowadzenie spółek, w których występuje pełna księgowość jest znacznie trudniejsze. Wynika to z zasad prowadzenia ksiąg rachunkowych, które wymuszają ewidencjonowanie każdej operacji gospodarczej, z zachowaniem wszystkich rozbudowanych i skomplikowanych reguł z Ustawy o rachunkowości i podatku dochodowym. Liczna dokumentacja księgowa, wiele obowiązków, skomplikowane zasady, to rzeczy, które powodują utrudnienia w prowadzeniu spółek takich, jak spółka komandytowo-akcyjna.

Co zrobić prowadząc spółkę komandytowo-akcyjną?

Przedsiębiorcom będzie bardzo trudno zająć się prowadzeniem pełnej księgowości. Nie tylko muszą oni posiadać odpowiednie kompetencje księgowe, ale również mieć czas na zajęcie się innymi obowiązkami przedsiębiorców. Zatrudnienie księgowej do spółki również nie okazuje się najlepszym rozwiązaniem, gdyż przyjęcie dodatkowego pracownika to wyższe koszty. Pozostaje więc zlecenie księgowości biuru rachunkowemu. Obsługa rachunkowa spółek komandytowo-akcyjnych prowadzona przez biuro rachunkowe to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich, prowadzących tego typu spółki.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments