Obsługa księgowa firm

Prowadzenie księgowości w firmie może przysparzać wielu problemów, zwłaszcza tym, którzy wcześniej nie mieli z nią do czynienia. Z pomocą przychodzą oferty biur rachunkowych czy ogłoszenia samodzielnych księgowych. Która obsługa księgowa firm będzie lepsza? Czy zaufać doświadczonej firmie zewnętrznej czy może księgowej samodzielnie potrafiącej przygotować szereg dokumentów dla przedsiębiorstwa? Zarówno wybór biura rachunkowego jak i samodzielnej księgowej ma swoje wady i zalety. Spróbuję porównać te warianty.

Po pierwsze: cena. Jak wiadomo zanim skorzystamy z czyichś usług wolimy porównać ceny. Wybierając samodzielną księgową musimy liczyć się z większymi kosztami, ponieważ jej pensję opłacalibyśmy regularnie. Korzystając z usług biura rachunkowego zapłacilibyśmy kwotę od zleconego zadania, czyli od ilości dokumentów. Inaczej mówiąc cena jest proporcjonalna do ilości dokumentów. Po drugie: odpowiedzialność. Odpowiedzialność biura rachunkowego może być mniejsza niż odpowiedzialność księgowej. Wszystko zależy od umowy zawartej z firmą zewnętrzną świadczącą usługi księgowe.
Jeśli pojawiłby się w niej zapis dotyczący odpowiedzialności, jest on ważny z chwilą podpisania dokumentów. Odpowiedzialność księgowej jest różna w zależności od charakteru podpisanej umowy. W przypadku umowy o pracę jak i umowy o zlecenie, za popełnione błędy zobowiązana jest zapłacić odszkodowanie. Jeśli interesuje Cię obsługa księgowa firm, proponujemy skorzystać z naszych usług.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments