Obowiązki biura rachunkowego po rozwiązaniu umowy

Umowa o świadczenie usług księgowych najczęściej zawierana jest z możliwością jej rozwiązania za zachowaniem określonego okresu wypowiedzenia. Najczęściej stosuje się kilkumiesięczny okres wypowiedzenia lub z końcem okresu rozliczeniowego.

Jakie są obowiązki biura rachunkowego po rozwiązaniu umowy? Biuro rachunkowe, z którym Klient kończy współpracę musi pamiętać o konieczności odwołania udzielonych i złożonych w Urzędzie Skarbowym pełnomocnictw do składania w imieniu Klienta deklaracji podatkowych oraz złożonych w ZUS pełnomocnictw do wykonywania czynności prawnych w relacjach z ZUS.

Biuro rachunkowe, z którym rozwiązywana jest umowa, zobowiązany jest również do przekazania nowemu podmiotowi świadczącemu usługi księgowe dokumentów – zarówno w formie papierowej jak i elektronicznej. Umożliwi to kontynuowanie księgowości zgodnie z zasadą ciągłości.

Wydane powinny być m.in. faktury, rachunki, wyciągi bankowe, potwierdzenia zapłaty, deklaracje podatkowe i ZUS, rejestry VAT, księgi podatkowe/rachunkowe.

My oferujemy solidną pomoc wszystkim, którzy chcą zmienić obecne biuro rachunkowe. Po nawiązaniu współpracy z nami przeprowadzimy procedurę zmiany biura rachunkowego wraz z przeniesieniem dokumentów podmiotu.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments