Obowiązek wysyłania JPK

Od stycznia 2018 roku został na dobre wprowadzony obowiązek wysyłania Jednolitych Plików Kontrolnych przez wszystkich przedsiębiorców zajmujących się sprzedażą towarów i świadczących usługi nie zwolnionych z VAT.

JPK to dokument elektroniczny zawierający w sobie informacje o operacjach gospodarczych, które zaistniały w przedsiębiorstwie w danym okresie. Plik ten zostaje przygotowany zgodnie ze strukturą i standardami wymaganymi przez Ministerstwo Finansów. JPK musi być za każdym razem przed wysłaniem podpisany Profilem Zaufanym ePUAP lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Wysyłanie JPK ma z punktu widzenia przedsiębiorców usprawnić pracę księgowych w firmach, ograniczając tym samym koszty, natomiast z punktu widzenia Urzędów Skarbowych dać możliwość szybszych i sprawniejszych kontroli oraz wychwycenie firm, które wystawiają tzw. puste faktury.

Zachęcamy wszystkich Państwa do skorzystania z usług księgowych naszego biura rachunkowego. Nasza księgowa GRATIS zajmie się sporządzeniem, wypełnieniem i wysłaniem do Urzędu Skarbowego JPK. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami i zapoznania się z pełną atrakcyjną cenowo ofertą usług księgowych. Jesteśmy otwarci na sugestie i propozycje ze strony Klientów, dlatego zawsze możemy ustalić indywidualne warunki współpracy.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments