Na czym polega księgowość uproszczona

Prowadzenie działalności gospodarczej nie jest prostym wyzwaniem dla młodych biznesmenów. Lista obowiązków stale rośnie. Przedsiębiorca dodatkowo musi podejmować wiele trudnych decyzji. Jedną z najbardziej podstawowych jest wybór formy opodatkowania. W Polsce mamy do wyboru jedną spośród 2 różniących się od siebie sposobów.
Pierwszym jest prowadzenie ksiąg handlowych. To bardzo skomplikowany proces ewidencji zdarzeń gospodarczych. Należy w niej zarejestrować każdą operację jaka została przeprowadzona w firmie. Dotyczy to także tych bezgotówkowych. Obok trudności stopnia zaawansowania takiej formy jest jedna podstawowa zaleta, a mianowicie pozwala na stałe kontrolowanie i obserwacje stanu finansowego w firmie. Istnieje możliwość ujrzenia popełnionych błędów, w konsekwencji uniknięcia ich w przyszłości.
Kolejnym sposobem jest uproszczona księgowość. To bardzo podstawowa i prosta forma prowadzenia księgowości. Pozwala jedynie na ogólny zarys stanu finansowego firmy oraz obliczenia wysokości należności podatkowej. Jest w szczególności polecana firmom o małym zakresie działalności gospodarczej. Przedsiębiorca także może prowadzić ją samodzielnie, dzięki czemu może oszczędzić.

Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem rachunkowym. Nasi specjaliści omówią z Państwem obie te formy, pomogą w doborze najlepiej pasującej do firmy oraz poprowadzą pełną i uproszczoną księgowość.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments