Księgowość zewnętrzna

Prowadzenie rachunkowości przez podmioty zewnętrzne daje przedsiębiorcom szereg korzyści. Chęć obniżenia kosztów, brak obowiązku sprawdzania i zapoznawania się z przepisami o rachunkowości, ograniczenie czasochłonności związanej ze sporządzaniem dokumentacji – to kluczowe czynniki wpływające na decyzję zlecenia działu finansów biuru rachunkowemu.

Księgowość zewnętrzna nie zobowiązuje przedsiębiorcy do opłacania składek oraz przygotowywania w biurze miejsca, które przeznaczone by było dla stacjonarnej księgowej.

Firmy, które dopiero rozpoczęły przygodę z prowadzeniem własnego biznesu i wchodzą na rynek z reguły starają się zoptymalizować koszta tak, aby móc je przeznaczyć na rozwój działalności.

Przed dokonaniem wyboru podmiotu zewnętrznego, który będzie zajmował się rozliczeniami i finansami przedsiębiorstwa Klient powinien sprawdzić zakres usługi, jakie świadczy biuro, czy posiada pozytywną opinię oraz czy pracownicy posiadają wymagane doświadczenie oraz kwalifikacje.

Dodatkowo, jeżeli firma zewnętrzna świadczy tzw. outsourcing, to bez potrzeby wychodzenia z domu przedsiębiorca może przesłać dokumenty, a także je otrzymać zwrotnie w formie skanów.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments