Koszty prowadzenia spółki

Rozpoczynasz prowadzenie własnej działalności gospodarczej? Zobacz z jakimi kosztami będziesz musiał się zmierzyć! Pierwszym kosztem w przypadku niektórych form prawnych jest uiszczenie opłaty za sporządzenie umowy w formie aktu notarialnego u notariusza. Późniejsze koszty związane są z rejestracją odpowiednio w Krajowym Rejestrze Sądowym, Głównym Urzędzie Statystycznym, w Urzędzie Skarbowym oraz wniesienie wkładów na rzecz kapitału zakładowego.

W przypadku prowadzenia spółek kapitałowych, czyli spółek z o.o. i spółek akcyjnych, przedsiębiorca zobowiązuje się do księgowania swoich operacji gospodarczych w Księgach Handlowych, co powoduje zwiększenie kosztów ponoszonych przez przedsiębiorstwo. Jeżeli natomiast spółka osobowa nie generuje wyższych przychodów niż 1 200 000 EURO i mieści się w kryterium przeznaczonym dla małego podatnika może korzystać z uproszczonych form księgowości, które są z całą pewnością tańsze niż pełna księgowość.

Inne koszty wynikają z konieczności wynajęcia lokalu, zatrudniania pracowników, wy postarzenia ich miejsc pracy i zakupu maszyn czy materiałów niezbędnych do wyprodukowania towarów, czy wyświadczenia usług. Firma chcąc dokonać pewnych oszczędności powinna skorzystać z usług biura rachunkowego, które świadczy obsługę księgową i kadrowo – płacową. Współpraca z biurem jest o wiele tańsza niż współpraca z księgową na etat, a jej pełny wymiar kształtuje liczba generowanych dokumentów, forma prawna oraz liczba zatrudnianych pracowników. Biura rachunkowe świadczą również usługi doradcze pozwalające zminimalizować koszty prowadzenia firmy między innymi poprzez efektywną optymalizację podatkową.

Jeśli są Państwo zainteresowani obniżeniem kosztów prowadzenia własnej firmy zachęcamy do kontaktowania się z naszym biurem.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments