JPK dla mikroprzedsiębiorców

Mikroprzedsiębiorców obowiązują nowe przepisy dotyczące przekazywania organom kontroli skarbowej określonych danych podatkowych. Informacje te należy sporządzać oraz przesyłać elektronicznie w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego. Za mikroprzedsiębiorcę uważany jest przedsiębiorca, który spełnia dwa warunki – zatrudnia śródrocznie mniej niż 10 pracowników oraz osiągnął obrót roczny ze sprzedaży towarów i usług nie wyższy niż równowartość 2 000 000 euro.

Mikroprzedsiębiorcy od początku roku są zobowiązani do przesyłania comiesięcznych informacji dotyczących ewidencji VAT sprzedaży i zakupu w formie JPK_VAT. Plik ten należy przesyłać do Ministerstwa Finansów, skąd zostanie on przekazany do właściwego Urzędu Skarbowego.

Wprowadzenie obowiązku przesyłania Jednolitego Pliku Kontrolnego jest znacznym ułatwieniem dla organów kontroli, gdyż umożliwia im to szybsze przeprowadzenie kontroli oraz poprawienie jej wyników.

Nasze biuro rachunkowe oferuje kompleksowe usługi księgowe w atrakcyjnych cenach, posiadamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu księgowości. Zajmujemy się również sporządzaniem i przesyłaniem plików JPK do Ministerstwa Finansów w imieniu naszych Klientów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments