Jednolity Plik Kontrolny

Obowiązek wysyłania Jednolitego Pliku Kontrolnego od 2018 roku obowiązuje już wszystkich przedsiębiorców (wyjątkiem są firmy zajmujące się sprzedażą wyłącznie towarów i świadczeniem usług zwolnionych z VAT, firmy u których wartość sprzedaży nie przekroczyła łącznie w poprzednim roku podatkowym 200 000 złotych oraz organizacje międzynarodowe realizujące zadania publiczne).

Jednolity Plik Kontrolny jest informacją o operacjach gospodarczych, które były wykonywane w danym okresie przez firmę. Dokument ten w określonym formacie i układzie będzie trzeba wysyłać do Urzędu Skarbowego w wersji elektronicznej.

Wprowadzenie Jednolitego Pliku Kontrolnego umożliwia przedsiębiorcom szybkie przekazywanie informacji do Urzędu Skarbowego. Zdecydowanie ułatwia to pracę, gdyż nie trzeba wypełniać i wysyłać dokumentów w formie papierowej oraz pozwala zmniejszyć koszty samej operacji. Najistotniejszym jednak celem wprowadzenia Jednolitego Pliku Kontrolnego jest skrócenie czasu kontroli podatkowej oraz poprawienie jej wyników. System pozwala urzędnikom na szybkie zlokalizowanie tzw. pustych faktur. Należy pamiętać, że dokument JPK musi być każdorazowo podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub Profilem Zaufanym ePUAP.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z usług naszego biura rachunkowego. Nasze biuro posiada kwalifikowany podpis i bez żadnych dodatkowych opłat zajmie się sporządzeniem JPK, podpisaniem i wysłaniem do Urzędu Skarbowego w Państwa imieniu.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments