Ile kosztuje uproszczona księgowość?

Uproszczona księgowość jest nieodłącznym elementem funkcjonowania każdej średniej i małej firmy. Nie jest ona bardzo skomplikowana, dlatego może być prowadzona nawet przez właściciela firmy. Co jeśli przedsiębiorca nie ma czasu, ani chęci prowadzić księgowości?

Ma on dwie możliwości. Może zatrudnić w firmie księgową lub oddać sprawy księgowe w ręce biura rachunkowego. Ile kosztuje uproszczona księgowość jeśli powierzymy ją księgowej, a ile jeżeli zlecimy jej prowadzenie firmie zewnętrznej?

Zatrudnienie księgowej w małej lub średniej firmie do prowadzenia uproszczonej księgowości wiąże się ze sporymi kosztami. W związku z tym wiele właścicieli firm decyduje się na współpracę z biurem rachunkowym, które jest tańsze od utrzymania samodzielnej księgowej. Ponadto biuro rachunkowe posiada pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami do prowadzenia uproszczonej księgowości i bierze całkowitą odpowiedzialność za wykonywane rozliczenia. Biuro rachunkowe oferuje kompleksową obsługę księgową, która znacznie odciąża firmowy budżet.

Ile dokładnie kosztuje uproszczona księgowość w biurze rachunkowym? Wszystko zależy od ilości dostarczonych dokumentów do księgowania oraz prowadzonych ewidencji. Często małe i średnie firmy oprócz najpopularniejszej formy uproszczonej księgowości – KPiR, prowadzą także ewidencję VAT.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments