Ile kosztuje obsługa księgowa małej firmy?

W każdej, nawet małej firmie prowadzenie księgowości jest obowiązkiem. Przedsiębiorca księgowością swojej firmy może zająć się sam, zatrudnić wykwalifikowana księgową lub księgowego bądź powierzyć jej prowadzenie biuru rachunkowemu.

Samodzielne prowadzenie księgowości nie jest prostym zadaniem. Trzeba na bieżąco znać wszystkie przepisy dotyczące rachunkowości. Przedsiębiorca musi poświęcić dość dużo czasu na sprawy związane z firmową księgowością oraz musi pamiętać o pełnej odpowiedzialności prawnej za popełnione błędy w ewidencji. Zatrudnienie dodatkowego pracownika do obsługi księgowej to zwłaszcza dla małego przedsiębiorstwa zbyt wysokie koszty. Najlepszym rozwiązaniem jest podjęcie współpracy z biurem rachunkowym.

Biura rachunkowe różnią się od siebie pod względem wykonywanych usług oraz ceny za usługi. Koszt za obsługę księgową może zależeć m.in. od formy prowadzonej działalności, rodzaju prowadzonej księgowości, liczby generowanych dokumentów oraz liczby zatrudnianych pracowników. Pod uwagę brane jest też to, czy firma jest płatnikiem VAT.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z naszych usług. Jesteśmy profesjonalnym biurem rachunkowym. Naszym Klientom oferujemy elastyczny cennik za usługi księgowe.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments