Gdzie wyrobić Kartę Polaka?

Jeśli zastanawiają się Państwo nad tym, jak wygląda procedura starania się o Kartę Polaka, to dzięki temu krótkiemu artykułowi dowiedzą się Państwo najważniejszych informacji,

Gdzie wyrobić Kartę Polaka? Wszystkich formalności dopełnia się w konsulacie RP odpowiednim ze względu na miejsce zamieszkania. O dokument ten może ubiegać się obywatel jednego z państw powstałych po rozpadzie ZSRR lub osoba o statusie bezpaństwowca w takim kraju.

W konsulacie należy złożyć wniosek o przyznanie Karty Polaka, wypełniony zgodnie z instrukcją. Razem z wnioskiem, konieczne jest dostarczenie jednego zdjęcia i kserokopii paszportu wewnętrznego i zagranicznego.

Niezwykle ważne jest dostarczenie kompletu dokumentów, z których wynikać będzie polskie pochodzenie wnioskodawcy lub jego zaangażowanie w sprawy polskiej mniejszości (trwające przynajmniej od 3 lat).

Kolejnym etapem procedury jest przeprowadzenie rozmowy z wnioskodawcą przez polskiego konsula lub wojewodę. Odbywa się ona w całości po polsku i dotyczy tematów związanych z Polską.

Warto nadmienić, że niektóre firmy zajmują się świadczeniem profesjonalnej pomocy w uzyskaniu Karty Polaka. Również nasze biuro oferuje taką możliwość. Jeśli szukają Państwo kogoś, kto przeprowadzi formalną część procedury i zatroszczy się o odpowiednią dokumentację, trafili Państwo w dobre miejsce – zapraszamy do osobistego zapoznania się z naszą ofertą.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments