Dział personalny

Jeszcze do stosunkowo niedawna dział personalny w firmie postrzegany był wyłącznie jako wsparcie aktualnej polityki przedsiębiorstwa, gdyż jego zadania skupiały się przede wszystkim na rekrutowaniu nowych pracowników.

Aktualnie w firmie nie ma nic cenniejszego niż kapitał ludzki, w związku z czym rola działu personalnego znacznie wzrosła. Wydatki związane z rozwojem pracowników w firmie przybierają formę czysto ekonomiczną jako inwestycję w biznes. Wyższe wynagrodzenie ma być nagrodą za wysokie wykształcenie oraz dobrą pracę.

Dział personalny przede wszystkim powinien zapewnić ścisłą współpracę z innymi działami. Jako, iż posiada dane dotyczące całego zespołu powinien pomagać w kluczowych rozmowach dotyczących dalszej działalności przedsiębiorstwa. Standardy dotyczące działu personalnego nieustannie rosną w związku z czym pracujące w nim osoby powinny dążyć do zwiększania wiedzy w aspekcie prowadzenia biznesu w ważnych dla przedsiębiorstwa branżach.

Do najważniejszych zadań działu personalnego zalicza się ocenianie pracowników, dbanie o atmosferę w pracy, pilnowanie czy przedsiębiorstwo działa zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a także dbanie o rozwój pracowników przez organizowanie szkoleń.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments