Doradztwo w zakresie prowadzenia spółki akcyjnej

Zakładanie jak i prowadzenie wielu form działalności gospodarczej nie jest łatwe. Jedną z takich form jest spółka akcyjna jej założenie jest bardzo pracochłonne, wymaga poświęcenia czasu oraz zebrania dużej ilości kapitału początkowego. Musi być to co najmniej 100 000 złotych. Koszty jej założenia są największe pośród wszystkich innych form, wynikają głównie z wysokiego kapitału od którego wysokości należy odprowadzić taksę notarialną.

Chodź spółka akcyjna ma parę wad, jest świetna formą do prowadzenia poważnych i dużych przedsięwzięć. Wysoki kapitał może stanowić dla niektórych przedsiębiorców problem. Jednak jego zdobycie za pomocą emisji akcji jest możliwe, wystarczy mieć dobry pomysł na biznes. Możliwość zgromadzenia dużego kapitału sprawia, że w tej formie można prowadzić działalność dotyczącą usług bankowych czy ubezpieczeniowych. Posiadający akcje, nie muszą obawiać się ryzyka wynikającego z udziału w przedsięwzięciu, ponieważ ich odpowiedzialność majątkowa jest ograniczona do wysokości zakupionych akcji.

Prowadzenie spółki akcyjnej nakłada na jej kierownictwo dużo obowiązków, takich jak prowadzenie pełnej rachunkowości finansowej, dokonywanie sprawozdań finansowych, rozliczanie się z podatku. W tych sprawach warto korzystać z profesjonalnego doradztwa w zakresie prowadzenia spółki akcyjnej, które można otrzymać kontaktując się z naszą firmą.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments