Bilans spółki z o.o.

Prowadząc własną działalność gospodarczą w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pewnie zdajesz sobie sprawę, że jako właściciel podmiotu posiadającego osobowość prawną jesteś zobowiązany do prowadzenia pełnej księgowości. Do jednych z zadań jakie należy do naszego obowiązku z zakresu księgowości jest sporządzenie bilansu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, który stanowi podstawowy element sprawozdania finansowego. Sporządza się go na koniec roku obrotowego.

W bilansie dokonuje się zestawienia wszystkich składników majątkowych jakie posiada firma oraz źródeł ich finansowania. Musi być on sporządzony zgodnie z wzorcem, który został określony w załącznikach do ustawy rachunkowości. W bilansie ukazany jest stan aktywów i pasywów na dzień kończący bieżący i poprzedni rok obrotowy. Najlepszą metoda dokonania bilansu jest sporządzenie go w formie tabeli, w której zestawimy aktywa i pasywa. Suma aktywów i pasywów musi się bilansować, czyli kwoty muszą być identyczne. Sporządzenie takiego sprawozdania pomaga nam w ukazaniu obrazu jednostki gospodarczej w przekroju kapitałowym oraz majątkowym.

Sporządzenie sprawozdania finansowego i dokonanie w nim bilansu w spółce z oo potrafi sprawić trudność nie jednemu przedsiębiorcy. Skontaktuj się z nami a dokonamy tego za Ciebie.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments