Biegły rewident

Kim jest biegły rewident? To osoba fizyczna posiadająca uprawnienia zawodowe w zakresie wykonywania czynności rewizji finansowej. Zawód biegłego księgowego obarczony jest tajemnicą zawodową o informacjach i dokumentach, z którymi ma do czynienia. Obowiązek ten nie jest ograniczony w czasie. Jedyną sytuacją, w której biegły rewident jest zwolniony dochowania tajemny zawodowej jest prawny obowiązek ujawnienia informacji bądź przekazania dokumentów.

Do obowiązków biegłego rewidenta należy między innymi postępowanie zgodnie ze złożonym ślubowaniem, podnoszenie kwalifikacji zawodowych, przestrzeganie etyki zawodowej oraz standardów rewizji finansowej. Biegły rewident zobligowany jest do przestrzegania uchwał organów Krajowej Izby Biegłych Rewidentów w zakresie, w jakim dotyczą one biegłych rewidentów.

Jakimi zasadami powinien kierować się biegły rewident? Uczciwością, obiektywizmem, zawodowymi kompetencjami i należytą starannością, zachowaniem tajemnicy informacji, profesjonalnym postępowaniem.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments