Kwota przejścia na pełną księgowość

Jaka kwota przejścia na pełną księgowość obowiązuje w 2020 roku? Prowadzenie ksiąg rachunkowych pojawia się po przekroczeniu limitu przychodów w wysokości 2 000 000 euro. Należy dokonać przeliczenia według średniego kursu euro z dnia 1 października 2019 roku, co daje wartość limitu 8 746 800 zł.

Jednostki, których przychody netto ze sprzedaży towarów, produktów i operacji finansowych za poprzedni rok obrotowy przekroczą ten limit muszą przejść na pełną księgowość od 2020 roku.

Czy pełna księgowość jest skomplikowaną formą księgowości? Często właściciele firm obawiają się ksiąg rachunkowych. Wygodnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług biura rachunkowego, które dopełni wszystkich obowiązków zgodnie z przepisami prawa.

Samodzielne prowadzenie księgowości pełnej dla przedsiębiorców jest niemożliwe z powodu ogromnego zakresu wiedzy jaką muszą posiadać z zakresu księgowości oraz podatków. Mowa tutaj oczywiście o przedsiębiorcach stawiających na bezpieczeństwo podmiotu na rynku.

Pełna księgowość w spółce z o.o. – jak zacząć wypełniać obowiązki księgowe?

Nasze biuro oferuje pomoc w prowadzeniu księgowości pełnej. Świadczymy usługi dla podmiotów z całej Polski. Chętnie decydujemy się na współpracę zdalną, co pozwala nam być w ciągłym kontakcie z Klientem.

Zainteresowanych szczegółami naszej oferty zapraszamy do kontaktu. Konsultacji naszego biura przedstawią ofertę dopasowaną indywidualnie do podmiotu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments