Zwolnienia z VATu dla najmniejszych przedsiębiorców

Wielkie przedsiębiorstwa od tych małych różnią się zazwyczaj obrotami.

Jest to naturalne, ponieważ firma dopiero wchodząca na rynek i nie mająca wcześniejszych doświadczeń, czy pozycji – nie jest w stanie dorównać wielkim przedsiębiorstwom, już na samym początku swojego istnienia.

Z pomocą dla nowych biznesmenów przyszła ustawa, która oferuje zwolnienia z VATu dla najmniejszych przedsiębiorców. Jest to bardzo dobra opcja, ponieważ pozwala na rozwój działalności bez większych obciążeń finansowych na starcie.

Małe przedsiębiorstwa nie przekraczają w większości przypadków limitu na zwolnienie, który wynosi 200 000 złotych, dlatego mogą ubiegać się o zwolnienia z VATu dla najmniejszych przedsiębiorców.

Bez względu na limit-zwolnienia nie otrzymają nawet najmniejsze przedsiębiorstwa, które działają w branżach z sektora jubilerskiego, elektronicznego, elektrycznego, usług prawnych, samochodów osobowych zaliczanych do środków trwałych amortyzacji.

Wielu młodych przedsiębiorców skorzysta ze zwolnienia, więc jeśli decydują się Państwo na założenie działalności, to warto zwrócić uwagę na tę kwestię, bo będzie to na pewno spora ulga na początku drogi do wymarzonej kariery.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments