Zakres czynności biura rachunkowego

Obsługa firm pod kątem księgowości jest rzeczą istotną. Jak się okazuje najlepiej zlecić to zadanie firmom zewnętrznym specjalizującym się w tym zakresie. Powodem tego nie tylko są koszty obsługi, ale również jakość obsługi. Firmy zewnętrzne na ogół specjalizują się w danym zakresie, są więc w stanie zapewnić znacznie lepszą jakość usług, a do tego w atrakcyjnej cenie.

Z usług firm zewnętrznych warto korzystać dlatego, że oferują one kompletną obsługę z danego zakresu. Na przykład zakres czynności biura rachunkowego obejmuje nie tylko samo prowadzenie księgi rachunkowej, ale też doradztwo podatkowe, obsługę kadrowo-płacową, co razem stanowi dla firmy kompleksową obsługę, za stosunkowo niewielką cenę.

Zakres czynności biura rachunkowego obejmuje działania takie jak:
– prowadzenie księgi rachunkowej,
– sporządzanie sprawozdania finansowego,
– rozliczenia z ZUS i US,
– prowadzenie dokumentacji pracowniczej,
– prowadzenie uproszczonych metod rachunkowości,
– sporządzanie list płac,

Liczny zakres działalności biur rachunkowym ma również wpływ na ponoszone koszty. Korzystając z kompletnej obsługi księgowej i kadrowo-płacowej płaci się jedną, większą opłatę. Firma zajmując się tym samodzielnie, musiałaby zatrudnić czasami i więcej niż jednego pracownika, który zająłby się tym zadaniem, a to dodatkowo zwiększyłoby koszty.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments