Wady pełnej księgowości

Księgowość pełna to szczegółowy system ewidencji księgowej. Właściwie prowadzona pozwala zobrazować rzetelnie sytuacje finansową przedsiębiorstwa.

Do księgowości pełnej zobowiązane są osoby fizyczne, spółki cywilne osób fizycznych, spółki jawne osób fizycznych, spółki partnerskie, których wartość przychodów ustalona za rok poprzedni wynosi w walucie polskiej co najmniej równowartość kwoty 2 000 000 euro. Wielkość w euro przelicza się na walutę polską po średnim kursie NBP na pierwszy dzień roboczy października roku poprzedniego.

Wady pełnej księgowości sprawiają, że wielu przedsiębiorców obawia się obowiązku prowadzenia tej formy. Należą do nich przede wszystkim wysokie koszty prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz skomplikowany system obligujący do zatrudnienia biura rachunkowego.

Pełna księgowość dostarcza jednak szczegółowych informacji na temat przedsiębiorstwa. Oferujemy pomoc w prowadzeniu księgowości zarówno pełnej, jak i uproszczonej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Poprowadzimy księgowość Państwa firmy w sposób bezpieczny oraz zgodny z obowiązującymi przepisami prawa.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments