Uproszczona rachunkowość

Uproszczona rachunkowość jest chyba najbardziej lubianym przez przedsiębiorców systemem księgowym. Nie jest kosztowna w prowadzeniu, ani nie trzeba być wysoko wykształconym księgowym, by móc ją prowadzić. Nie oznacza to jednak, że nie można jej prowadzić w biurze rachunkowym. Chociaż ten system księgowości ma nie tylko zalety, cieszy się sporą popularnością. Są nawet plany rozszerzenia zakresu jednostek w których będzie można ją prowadzić. Ale to pewnie dopiero w przyszłości.

Rachunkowość uproszczoną można prowadzić na kilka sposobów. Dla wszystkich dostępna jest podatkowa księga przychodów i rozchodów, w której ujmuje się koszty i przychody z prowadzonej działalności gospodarczej. Dla wybranych przedsiębiorców dostępne są jeszcze dwie pozostałe formy prowadzenia uproszczonej księgowości. Są nimi – karta podatkowa oraz ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.

Uproszczona księgowość mimo, że jest łatwiejsza, nie oznacza, że każdy będzie w stanie sobie z nią poradzić. Dlatego zamiast męczyć się z jej prowadzeniem samodzielnie, warto powierzyć jej prowadzenie specjalistom. To nie kosztuje dużo! Z aktualnym cennikiem usług księgowych dla firm prowadzących uproszczoną księgowość zapoznają Państwa nasi konsultanci. Zapraszamy do kontaktu.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments