Stawki za prowadzenie księgowości

Zaczynając prowadzić swoją działalność gospodarczą musisz już na samym początku podjąć decyzję w jaki sposób będziesz prowadził księgowość w swojej firmie. Kierując firmą w formie spółki z ograniczona odpowiedzialnością koniecznością jest poprowadzenie pełnej księgowości.

Innym wymogiem zmierzenie się z takim rodzajem jest przekroczenie dochodów w wysokości 1,2 mln euro za poprzedni rok obrotowy. Przy niższych kosztach możemy skorzystać z formy uproszczonej.

Prowadzenie księgowości w firmie nie zależnie czy jest ona pełna, czy uproszczona wymaga sporo czasu i może sprawić kłopotów nie jednemu, nawet doświadczonemu przedsiębiorcy. Z racji na trudności związane z rachunkowością coraz częściej podmioty gospodarcze decydują się na współpracę z biurem rachunkowym lub zatrudniają księgowego, który dopilnuje aby księgi rachunkowe było dobrze opracowane. Zatrudnienie osoby zewnętrznej do prowadzenia finansów wiąże się z pewnymi kosztami. Coraz więcej na rynku pojawia się ofert za prowadzenie księgowości. Zatem jak dobrze wybrać?

W dużej mierze powinniśmy zwrócić uwagę na referencje, doświadczenie i kompetencje danego biura. Bardzo ważne jest, czy biuro rachunkowe posiada uprawnienia nadane przez Ministerstwo Finansów, czy jest odpowiednio ubezpieczone oraz jakie dodatkowe usługi może nam zaoferować.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments