Stawki za prowadzenie księgowości

Zaczynając prowadzić swoją działalność gospodarczą musisz już na samym początku podjąć decyzję w jaki sposób będziesz prowadził księgowość w swojej firmie. Kierując firmą w formie spółki z ograniczona odpowiedzialnością koniecznością jest poprowadzenie pełnej księgowości.

Innym wymogiem zmierzenie się z takim rodzajem jest przekroczenie dochodów w wysokości 1,2 mln euro za poprzedni rok obrotowy. Przy niższych kosztach możemy skorzystać z formy uproszczonej.

Prowadzenie księgowości w firmie nie zależnie czy jest ona pełna, czy uproszczona wymaga sporo czasu i może sprawić kłopotów nie jednemu, nawet doświadczonemu przedsiębiorcy. Z racji na trudności związane z rachunkowością coraz częściej podmioty gospodarcze decydują się na współpracę z biurem rachunkowym lub zatrudniają księgowego, który dopilnuje aby księgi rachunkowe było dobrze opracowane. Zatrudnienie osoby zewnętrznej do prowadzenia finansów wiąże się z pewnymi kosztami. Coraz więcej na rynku pojawia się ofert za prowadzenie księgowości. Zatem jak dobrze wybrać?

W dużej mierze powinniśmy zwrócić uwagę na referencje, doświadczenie i kompetencje danego biura. Bardzo ważne jest, czy biuro rachunkowe posiada uprawnienia nadane przez Ministerstwo Finansów, czy jest odpowiednio ubezpieczone oraz jakie dodatkowe usługi może nam zaoferować.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o