Sporządzanie sprawozdania przez biuro księgowe

Roczne zeznanie finansowe, które ukazuje wyniki finansowe działalności jednostki oraz jej stan finansowy jest jednym z najważniejszych i najbardziej miarodajnych elementów podsumowania roku pracy przedsiębiorstwa.

Sporządzanie sprawozdania przez biuro księgowe jest bardzo popularne i mimo, że obowiązek ten spoczywa według ustawy o rachunkowości na kierowniku jednostki to praktyka jest nieco inna.

Elementy dokumentu są obszerne i muszą zawierać wszystkie potrzebne informacje, dlatego sporządzanie sprawozdania przez biuro księgowe jest jedną z bezpieczniejszych opcji uzyskania zatwierdzenia tego obowiązkowego zeznania.

Odpowiednio przygotowane sprawozdanie musi zawierać: bilans, rachunek zysków i strat oraz informację dodatkową.

Od października 2018 roku sprawozdania można wysyłać i przygotowywać tylko i wyłącznie online, a w dodatku w większości przypadkach w formie ustrukturyzowanej.

Sporządzanie sprawozdania przez biuro księgowe jest dobrym wyborem, ale nie należy zapomnieć o tym, że dokument musi być poświadczony podpisem kierownika/kierowników jednostki oraz osoby, która ów dokument sporządziła.

Wysłanie dokumentu również odbywa się drogą elektroniczną.

W przypadku podmiotów zarejestrowanych do rejestru przedsiębiorców, sprawozdanie finansowe musi być wysłane do KRS. Organizacje, które nie prowadzą działalności gospodarczej wysyłają sprawozdania do Szefa KAS.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments