Sporządzanie sprawozdania finansowego za poprzedni rok

Sprawozdanie finansowe to jeden z najważniejszych dokumentów określających stan finansowy firmy na koniec roku obrotowego. Jest ono uporządkowane w formie zestawień liczbowych przedstawiających sytuację finansową przedsiębiorstwa oraz jego wyników finansowych.

Sporządzanie sprawozdania finansowego za poprzedni rok nie powinno trwać dłużej niż 3 miesiące od dnia bilansowego, natomiast po jego oddaniu na zatwierdzenie czeka się około 6 miesięcy od dnia bilansowego.

Dzień bilansowy, pod warunkiem że rok obrotowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym, przypada na ostatni dzień roku kalendarzowego.

Po zatwierdzeniu sprawozdania bilansowego kierownik jednostki ma 15 dni na dostarczenie go wraz z uchwałą do właściwego sądu rejonowego (KRS).

E- Sprawozdanie Finansowe musi być podpisane odpowiednim podpisem elektronicznym, a może być to:
– Profil Zaufany
– elektroniczny podpis kwalifikowany
– lub nowa dostępna możliwość- elektronicznym dowodem tożsamości

Sporządzanie sprawozdania finansowego za poprzedni rok obowiązkowo musi być w formie ustrukturyzowanej, ponieważ wymagają tego obecnie panujące przepisy.

Wiele firm księgowych świadczy usługę, jaką jest sporządzanie sprawozdania finansowego za poprzedni rok. Jeśli nie czujecie się Państwo pewni z wykonaniem tego zadania, zawsze warto poradzić się profesjonalistów.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments