Sporządzanie korekty deklaracji podatkowych

Sporządzanie korekty deklaracji podatkowych jest możliwością uniknięcia kar za przestępstwo lub wykroczenie skarbowe.

Składa się ją przed wszczęciem lub po zakończeniu kontroli podatkowej czy postępowania podatkowego. Jeżeli wystąpi kontrola skarbowa, korekty można dokonać zaraz po jej rozpoczęciu lub zakończeniu, jeżeli nie jest to objęte decyzją określającą wysokość zobowiązania z tytułu podatków. Można w takim przypadku dokonać tego można także w ciągu 7 dni przed wydaniem decyzji lub wyniku kontroli.

Sporządzanie korekty deklaracji podatkowych i ich składanie nie może być dokonane w ciągu trwania postępowania podatkowego lub kontroli podatkowej, jak również w czasie trwania postępowania kontrolnego.

Poprawność korekty deklaracji zależy od tego czy zostanie podana przyczyna jej złożenia. Nie trzeba ujawniać okoliczności związanych popełnieniem tego czynu ani osób z tym związanych.

Sporządzanie korekty deklaracji podatkowych nie jest przedsiębiorców korzystne. Warto więc zadbać o to, aby sprawami księgowymi i podatkowymi w firmie zajęły się odpowiednie osoby, mające doświadczenie i wiedzę z tego zakresu. Z tego też powodu coraz więcej osób prowadzących swoje firmy, decyduje się na skorzystanie z ofert biura rachunkowego.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments