Sporządzanie deklaracji podatkowych za 2015 r

Sporządzanie deklaracji podatkowych to obowiązek każdego podatnika, jednak ta czynność nie należy do najłatwiejszych. Jak wiadomo prawidłowe wypełnienie deklaracji wymaga dużego skupienia oraz podstawowej znajomości przepisów prawnych. Sporządzone deklaracje czy to dla celów podatku dochodowego od osób fizycznych czy osób prawnych, podatku od towarów i usług albo podatku od nieruchomości powinny zostać przesłane do urzędu skarbowego w określonej formie oraz wyznaczonym ustawami terminie.

Większość z nas jest zobowiązanych sporządzić zeznanie podatkowe dla podatku dochodowego od osób fizycznych PIT. Deklaracje PIT, składane po zakończeniu roku podatkowego, mogą być składane w formie elektronicznej i w określonych przypadkach w formie papierowej. Mali przedsiębiorcy, którzy rozliczają od 1 do 5 podatników mają możliwość dostarczenia do urzędu wydrukowane formularze PIT, natomiast pozostali rozliczający więcej niż 5 osób (w tym biura rachunkowe) zobowiązani są do składania formularzy PIT w formie elektronicznej.

Jeśli wykazywaliśmy dochody w roku 2015, mamy obowiązek sporządzić deklarację PIT za 2015 rok. Nie jest to łatwe zadanie, dlatego dla pewności warto skorzystać z pomocy księgowej.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments